Błyskotliwe i pełne merytorycznych treści spotkania online z najlepszymi ekspertami oraz specjalistkami, oferujące aktualną wiedzę i możliwość poszerzenia swoich kompetencji
Jak przetrwać święta bez stresu, nerwów i emocji? Z dzieckiem, które potrzebuje pomocy w napisaniu listu do św. Mikołaja, wyprawy do centrum handlowego, pieczenia pierników, czy spaceru po ozdobionym mieście, może być trudno zachować spokój, szczególnie gdy mamy napięte terminy w pracy.
🎙️ Aga Nuckowski, terapeutka gestalt
Nastolatki: Co rodzice chcieliby wiedzieć, ale boją się zapytać?
Jak zbudować autentyczną więź z nastolatkiem i lepiej zrozumieć świat młodych ludzi? Aleksander Drzewiecki i Janek Niziński pokażą, jak odnaleźć spokój i pewność siebie w roli rodzica oraz jak poruszać trudne tematy, takie jak hejt, depresja czy substancje psychoaktywne.
🎙️ Aleksander Drzewiecki, Janek Niziński
Ogarnij emocje dziecka (i swoje) z ekspertem!
Webinar z Joanną Bylinką, dyrektorką Neufeld Institute Poland, psycholożką i psychoterapeutką, która podzieli się swoją wiedzą na temat rozwijania odporności emocjonalnej i psychicznej dziecka. Omówimy różnice między złością a frustracją, a także dowiemy się, czy lepiej powiedzieć „jestem smutna” czy „czuję smutek”.
🎙️ Joanna Bylinka, Neufeld Institute Poland
„Niech się biją…?!” – jak reagować
Szukasz skutecznych sposobów na rozwiązywanie konfliktów między dziećmi? Z tego webinaru dowiesz się, kiedy i jak reagować na spory między dziećmi, czy rodzic powinien się wtrącać w relacje rówieśnicze, oraz czy rodzeństwa muszą się kłócić i jak rodzic może na to wpływać.
🎙️ Jarek Żyliński, psycholog wychowawczy
Jak pomóc dziecku w adaptacji do przedszkola
Jeśli obawiasz się pierwszych dni przedszkolnych, płaczu w szatni i tego, jak wesprzeć swoje dziecko w adaptacji, ten webinar jest dla Ciebie! Dowiesz się, jak mądrze i skutecznie pomóc maluchowi w tym emocjonalnym czasie.
🎙️ Aga Nuckowski, terapeutka gestalt
Śmierć oczami dziecka: jak rozmawiać z dziećmi o śmierci i wspierać w procesie żałoby?
Jak dzieci rozumieją śmierć? Jak rozmawiać, gdy zadają trudne pytania? Jak wspierać dziecko i siebie w procesie żałoby?
🎙️ Aneta Zychma, konsultantka kryzysowa
"Mam dość dobrych rad!". Jak towarzyszyć w emocjach dzieciom i rodzicom
Rozmawiamy o tym, czego potrzebują osoby, które przeżywają emocje, czy to dzieci, czy nastolatki czy dorośli. Opowiemy również o tym, dlaczego tak łatwo wpadamy w ratownictwo, a potrzeba… no właśnie, czego?
🎙️ Katarzyna Dworaczyk, mediatorka
Poranki i wieczory bez krzyków. Jak pomóc dziecku i sobie
Webinar poświęcony trudnym porankom i wieczorom z dziećmi. Podczas naszego spotkania omówimy strategie radzenia sobie z trudnościami przy porannym wychodzeniu z domu i wieczornym zasypianiu.
🎙️ Jarek Żyliński, psycholog wychowawczy
Dziecko i jedzenie – co zrobić, żeby nie obudzić się z ręką w talerzu?
Podczas webinaru skupimy się na tym jak wspierać dzieci w budowaniu optymalnej relacji z jedzeniem, pomimo pułapek współczesności i powszechnych problemów z odżywianiem.
🎙️ Agata Dutkiewicz, dietetyczka kliniczna
"Bo ty im na wszystko pozwalasz!". Jak wspólnie ustalać zasady wychowawcze
Jak uniknąć konfliktów w wychowaniu dzieci i zbudować wspólne porozumienie w parze rodzicielskiej? Jeśli często czujesz, że masz inne podejście do wychowania niż twój partner, ten webinar jest dla ciebie!
🎙️ Małgorzata Musiał, pedagożka, mediatorka
Kiedy dziecko „rządzi” w domu
Dzieciach, które „rządzą” w rodzinie, zawsze muszą być pierwsze, chcą więcej, muszą mieć ostatnie zdanie i kontrolę nad tym, co się dzieje. Zdarza się, że są dominujące i agresywne wobec rodzeństwa lub nękają rówieśników. Z czego wynika ich zachowanie? I jak możemy im pomóc?
🎙️ Aga Nuckowski, terapeutka gestalt
Co robić, kiedy ktoś jest niemiły dla naszego dziecka?
Czasami zdarza się, że ktoś jest niemiły dla naszego dziecka. Podczas webinaru Aga Nuckowski opowie o tym, jak się zachować w takich sytuacjach, żeby dziecko czuło nasze wsparcie, ale też żebyśmy sami w konfrontacji z “niemiłą osobą” nie zamienili się w niemiłego pana czy niemiłą panią.
🎙️ Aga Nuckowski, terapeutka gestalt
Czy moje dziecko musi iść do przedszkola?
Czy dzieci potrzebują przedszkola, by dobrze się rozwijać i socjalizować? Na czym polega adaptacja do przedszkola? Kiedy wiadomo, że dziecko przeszło adaptację i jest gotowe, by zostać w przedszkolu bez stresu?
🎙️ Aga Nuckowski, terapeutka gestalt
Magiczna faza rozwoju, czyli jak rozwijają się przedszkolaki
Jak rozwijają się przedszkolaki? Co powinien wiedzieć rodzic dziecka 2-6 lat? Jak spełnić 3 najważniejsze warunki, by zapewnić dziecku prawidłowy rozwój?
🎙️ Aga Nuckowski, terapeutka gestalt
Przedszkole, żłobek, babcia a może niania?
Co jest najlepsze dla dziecka a co dla rodzica? Do wychowania dziecka potrzebna jest cała wioska. Przyjrzyjmy się tej wiosce i potrzebom dziecka w zależności od wieku dziecka. Które relacje są w stanie spełnić potrzeby dziecka, a które nie.
🎙️ Jarek Żyliński, psycholog wychowawczy
Baby Clash. Czy dziecko musi oznaczać kryzys w relacji?
Dlaczego, gdy pojawia się dziecko, jest nam tak trudno? Dlaczego tak wiele związków niedługo po narodzinach dziecka znajduje się na granicy rozpadu? Czy zawsze musi tak być i co z tym fantem zrobić?
🎙️ Zosia i Dawid Rzepeccy, terapeuci
Czego potrzebuje matka, żeby odpocząć?
Z tego webinaru dowiesz się, jak zarządzać swoją energią, jak zbudować konieczną siatkę wspierających relacji oraz jak świadomie budować życie, z którego nie będziesz chciała uciekać.
🎙️ Aga Nuckowski, terapeutka gestalt
Atypowe dzieciństwo, atypowe rodzicielstwo
Webinar z współautorką Książki o człowieku w spektrum autyzmu w rozmowie o wyzwaniach i radościach w życiu rodziny atypowej. Kiedy i jak jest trudno, a kiedy i jak jest wyjątkowo? Czego potrzebuje nietypowy nastolatek, a czego potrzebuje rodzic?
🎙️ Weronika Janik, Natalia Fiedorczuk
Jak nie stracić związku po urodzeniu dziecka?
Jednym z najczęstszych problemów rodziców w zachowaniu swojego życia intymnego jest zmiana roli z partnera na rodzica.Na tym webinarze opowiemy wam jak zachować równowagę, między rodzicielstwem a bliskością i intymnością w relacji.
🎙️ Zosia i Dawid Rzepeccy, terapeuci
"To, co widzą dzieci, to prawda"
Jak nasze dzieciństwo zepsuło nas, jako rodziców i jak możemy to naprawić. Większość trudności, z jakimi borykają się rodzice w kontakcie ze swoimi ukochanymi dziećmi, wynika z jednego powodu – braku zaufania.
🎙️ Shai Orr, terapeuta rodzinny
Rodzice, teściowie – jak stawiać granice?
Relacje z babciami i dziadkami naszych dzieci bywają trudne… Jak stawiać granice, zachowując równowagę między szacunkiem a potrzebami własnej rodziny?
🎙️ Jarek Żyliński, psycholog wychowawczy
Co zrobić, kiedy ktoś przekracza twoje granice?
Wyzwania związane z różnicą potrzeb to rodzicielska codzienność. Czy udaje nam się dogadać, unikając płaczu i krzyku? Praktyka życiowa pokazuje, że często niestety tak nie jest.
🎙️ Jarek Żyliński, Natalia Fiedorczuk
O różnorodności ról rodzicielskich
Jak zrozumieć i dzielić role ojca i matki? Kluczowa jest elastyczność i zrozumienie źródeł ról, bez porównywania się. Różnorodność ról przynosi różne efekty tych samych działań.
🎙️ Jarek Żyliński, psycholog wychowawczy
Połóg. Co zmienia się w życiu rodzica i jak się na to przygotować?
Czy połóg jest rzeczywiście taki straszny, jak się mówi? Dowiedz się również, jaką rolę odgrywa współrodzic w tym okresie. A co najważniejsze, rozmawiamy o tym, jak zadbać o siebie i utrzymać zdrowe relacje z partnerem podczas tego wyjątkowego czasu.
🎙️ Zuzanna Kołacz-Kordzińska, doula