Rozwój seksualny dzieci

To my, rodzice, jesteśmy odpowiedzialni za kształtowanie seksualności naszych dzieci. Książka dla rodziców dzieci od 0 do 18 lat.

Rozmowa o seksualności stanowi dla rodziców ogromne wyzwanie. Nie wiemy, jak reagować, jakich słów używać, jak chronić dziecko przed zagrożeniami. Brakuje nam wzoru seksualności, który możemy świadomie przekazać naszym dzieciom.

Książka „Rozwój seksualny dzieci” jest pierwszym krokiem do odpowiedzialnego wsparcia kształtowania seksualności dziecka.

Dzięki niej otrzymasz praktyczne, codzienne narzędzia i dowiesz się:

  • czym jest seksualność i w jaki sposób rozwija się od narodzin do pełnej dojrzałości,
  • jak rozmawiać z dzieckiem i świadomie wspierać je w procesie rozwoju seksualności,
  • jak nie popełniać błędów ograniczających ten rozwój,
  • jak uchronić dziecko przed zagrożeniami związanymi z seksualnością,
  • jak wychować asertywnego seksualnie człowieka, zdolnego do wyrażania swoich potrzeb.

Seksualność jest naturalnym aspektem życia każdego człowieka. Pomimo to uznajemy ją za społeczne tabu. Weźmy – jako rodzice – odpowiedzialność i przekażmy naszym dzieciom pozytywny model seksualności! Nie zostawiajmy tego instytucjom, internetowi, kolegom czy samym dzieciom.

Autorka:

Karolina Piotrowska – psycholożka i seksuolożka. Pracuje z kobietami w ciąży, rodzicami i dziećmi. Od 2013 roku prowadzi warsztaty z zakresu rozwoju seksualnego dzieci. Jest zwolenniczką i propagatorką pozytywnej edukacji seksualnej i pozytywnej seksualności.

Książkę można kupić w Księgarni Natuli: Rozwój seksualny dzieci