Jak zrozumieć małe dziecko

Książka dla rodziców dzieci 0-3 lata.

Jako rodzice zadajemy sobie podobne pytania:

  • Jak zrozumieć małe dziecko
  • Dlaczego dziecko płacze?
  • Dlaczego tak się zachowuje?
  • Czego ode mnie naprawdę chce?

Pojawiają się one, gdy dzieci napotykają na trudności — ze snem, jedzeniem, korzystaniem z nocnika czy dzieleniem się zabawkami. Wielu z nas sięga wtedy po metody wychowawcze, które okazują się nieskuteczne. Ta książka to pierwszy, osadzony w polskich realiach przewodnik dla rodziców. Rewiduje popularne mity, daje aktualną wiedzę i praktyczne wskazówki, które ułatwiają codzienność.

Autorki:

Aga Nuckowska – redaktor naczelna magazynu dziecisawazne.pl, inicjatorka wielu działań na rzecz dzieci i rodziców w Polsce i za granicą. Terapeutka Gestalt, pedagog i filolog.

Ewa Krogulska – psycholog, doula i promotorka karmienia piersią. Autorka artykułów, m.in. na temat ciąży, porodu, karmienia piersią, związana z redakcją serwisu dziecisawazne.pl.

Anna Siudut-Stajura – psycholog, trenerka umiejętności psychologicznych i społecznych, psychoterapeutka Gestalt. Redaktor Wydawnictwa Natuli.

Joanna Jeżak – pedagog, psychoterapeutka, absolwentka kursów trenerskich oraz coachingowych, Porozumienia bez Przemocy, terapii schematów i analizy transakcyjnej.

Olga Trybel – fizjoterapeutka, ratowniczka medyczna, edukatorka seksualna. Z pasją edukuje i rehabilituje kobiety w trakcie ciąży i po porodzie.

Małgorzata Musiał – pedagog, wspiera rodziców w ich rodzicielskich wyzwaniach, mediatorka w duchu Porozumienia bez Przemocy.

Magdalena Trzewik – psycholog, absolwentka kursu Porozumienia bez Przemocy, trenerka Familylab. Doradca noszenia dzieci Clauwi.

Książkę można kupić w Księgarni Natuli: Jak zrozumieć małe dziecko